سرور میکروتیک

Mikrotik RouterOS را روی VPS مستقر می کنیم . به عبارت دیگر، ما این VPS را یک Mikrotik CHR (روتر میزبان ابری) می نامیم که می تواند برای مسیریابی آنلاین، تونل زنی، فایروال و سایر اهداف شبکه استفاده شود.
Mikrotik RouterOS یک سیستم عامل مستقل مبتنی بر لینوکس است که می تواند یک رایانه شخصی یا سرور مجازی استاندارد را به یک روتر اختصاصی، یک شکل دهنده پهنای باند و یک فیلتر بسته شفاف تبدیل کند.
Mikrotik قادر است به عنوان یک سرور VPN خصوصی نیز اجرا شود ، تونل زنی از طریق PPTP، L2TP یا حتی OpenVPN نیز پشتیبانی می شود. یک IP اختصاصی از طریق یک تونل قابل اعتماد، ایمن ترین راه برای گشت و گذار در یک شبکه ناامن (اینترنت) است!
میکروتیک از دی اچ سی پی پروتکل پیکربندی میزبان پویا برای توزیع آسان آدرسهای ای پی در شبکه استفاده می شود. پیاده سازی میکروتیمک شامل هر دو بخش سرور و سرویس گیرنده است و با RFC 2131 سازگار است.
روتر از یک سرور جداگانه برای هر رابط کاربری اترنت پشتیبانی می کند. سرور میکروتیک از عملکردهای اساسی اعطای اجاره آدرس آی پی / ماسک خالص ، درگاه پیش فرض ، نام دامنه ، سرورهای دی ان اس و سرورهای WINS (برای کلاینت های ویندوز) به هر مشتری درخواست کننده پشتیبانی می کند

سرور میکروتیک